Czech Beast Challenge je kolébkou českých crossfitových závodů a za uplynulé 4 roky si soutěž vybudovala na této scéně velké jméno, v česku dokonce to největší. Možná je to díky zahraničnímu přesahu, možná díky sponzorství ze strany firem jako Reeboku, nebo třeba Redbullu, možná tím, že pořadatelem je český olympionik David Egydy. Možná je to kombinace všeho.

Není to proto závod pro žádné padavky. Pokud se tam chystáš a víš, že máš nějaké slabiny, zapracuj na nich, dokud máš ještě čas! Atleti se na něj cíleně připravují po celý rok a závod se tak stal instantním motivačním pohonem každého tréninku. Nejenom závod samotný, ale i hodnota cen míří poměrně vysoko. Mezi vítěze se rozdělí více než 10.000 euro!

Kvalifikaci, která proběhla koncem července, už nejspíš nestihneš, ale můžeš se připojit k divoké vřavě, povzbuzovat závodníky z hlediště a poznat lidi, které baví to, co tebe. Dobrá atmosféra k závodu neodmyslitelně patří a o takový zážitek se nemůžeš nechat okrást! Spojili jsme se s mozkem celé akce Davidem Egydym, který je duší tohoto závodu a zjistili jsme, jestli letošní ročník bude mít něco, co těm předchozím scházelo.
Czech Beast Challenge

V loňském ročníku bylo celkem 7 soutěžních kategorií. Bude letos nějaká změna?

Letos přibyli mlaďáci, tzv. rookies do 17 let včetně. Ti budou mít samostatný workouty, zvlášť program a samozřejmě se bude přihlížet i na ten věk. Spodní hranici pro registraci jsme ale nestanovili. Přepokládáme, že ti, co cvičí, už jsou v tom juniorským věku.

Jak moc se bude náročnost rookies lišit od ostatních kategorií?

Je pravda, že stanovení náročnosti a celkové rozložení cviků u této kategorie není snadné sestavit. Je tam třeba jeden kluk, Honza Vantuch, kterýmu je vlastně 17 a je to borec, kterej už se dokáže měřit i s dospělejma, ale zároveň jsou tam holčiny, kterým je 15, takže jsme to museli sestavit tak, aby si tam mladší závodníci nějakým způsobem neublížili, nebo jsme je nevystavili nějakýmu riziku. Tohle budou muset starší pochopit no.

Když jsme u té náročnosti, z čeho při tvorbě WODů vycházíte?

WOD’s děláme podle pocitu. Neustále hledáme zajímavé kombinace, nové cviky, vybavení a tak. Často taky koukáme na velký závody, jako jsou CrossFit Games nebo GRID league, to jsou takový dvě největší soutěže. Ale to spíš jen pro inspiraci. Ten standard náročnosti už známe a víme, jakej level by to mělo splňovat.

Když jde o cviky, závodníci většinou tuší, do čeho jdou. Chystáte se je něčím překvapit?

Kombinace se možná dají trošku předpokládat, ale i tak se snažím vymýšlet každý rok něco, co závodníci ještě nikdy nemohli zažít. Chci, aby to pro ně nebyl jen test fitness a všestranných pohybových zdatností, ale aby to bylo i trošku dobrodružství, na které budou vzpomínat celej život.

Dobrodružství mi zní velkolepě …

Vždycky ta první disciplína je hodně všestranná. Využíváme tam spíš víc to prostředí, který tam máme k dispozici, než samotný náčiní a vybavení. Takže necháme závodníky někde plavat v jezeře a běhat kdesi v přírodě a překonávat překážky. Letos jsme se spojili s RedBullem a borcem, co pořádá Army run, tak nám tam ještě přivezou nějaký dvě skvělý překážky, takže to bude zajímavý.

WOD’s budou evidentně nabušené. Bude stejně zajímavý i doprovodný program?

Nějaký doprovodný věci zatím ještě řešíme, nicméně se soustředíme hlavně na to, aby závod proběhl bez chybičky. Vím, že přímo na Džbánu se dá vyzkoušet wakeboarding, nebo i paintball, takže to řešíme přímo s těmi lidmi, jestli nám tam dají nějaký zajímavý deal. Bude to spíš ale jen jako možnost, není to přímo v rámci organizace.

Chystá se po závodech nějaká afterparty?

V sobotu večer bude na všechny čekat RedBull bar, takže se chvilku posedí, budou drinky a dokonce i DJ. After si užijí hlavně závodníci z kategorie sport, kteří v sobotu vlastně končí. Z elite, kteří v neděli pokračují, by šel pařit snad jen nějaký punkáč.
Tak co, potkáme se na závodě? My tam budeme!

Komentáře

Comments are closed.