Posilovny, ve kterých Justina Biebera rozhodně nepotkáte. Každá činka, závaží nebo stroj má za sebou svou historii, a když člověk pomyslí, že na ni nejspíše sahali mistři kulturistiky, je to něco jako dávka preworkoutu navíc.

Gold’s Gym – USA, California

Proč hned ze startu nevytasit pověstnou Mekku bodybuildingu, tedy posilovnu, ve které se snad kulturistika narodila. Navíc letos slaví 50 let od jejího otevření! Její dveře se světu poprvé otevřely v roce 1965 rukou Joea Golda, který předtím svou nejlepší formu trénoval na historicky známé Muscle beach. Tam se taky seznámil s Arnoldem Schwarzeneggerem, který nejednou Goldovu posilovnu poctil svým tréninkem.

Gold’s Gym - Venice, California
Gold’s Gym - Venice, California

Zdroj fotografií: goldsgym.com

Natáčel se v ní i kus světoznámého dokumentárního filmu Pumping Iron z roku 1977, který předvedl mladého a sebejistého Arnolda společně s jeho rivaly ve světě kulturistiky. Je to zkrátka místo, kde chceš své svaly provětrat, a i dnes tam ještě můžeš na nějakou legendu, ze staré školy, narazit!

Při spojení jména Schwarzenegger a Gold’s Gym nesmíme zapomenout ani na loňský prank, kde se Arnie zamaskoval k „nepoznání“ a jako fitness instruktor Howard vyrazil mezi nic netušící návštěvníky gymu.

Bev Francis Powerhouse Gym – USA, New York

Věřili byste, že se posilovna, ve které makají nabušenci jako je Kai Green, Jay Cutler, Phil Heath nebo Ronnie Coleman, zrodila pod rukama ženy? V roce 1986 světoznámá powerlifterka Bev Francis společně se Stevem Weibergerem otevřela brány do jinak přezdívané „the East Coast Mecca“ posilovny. Už jen fakt, že Bev ve své době uzvedla na benchi 140kg a porazila tak několik světových rekordů, dělá její fitko výjimečným místem. Obrovský plac se všemožnými stroji, na které si jen vzpomenete. Na agresivních červených zdech visí obrázky nejlepších kulturistů a oldschool z gymu přímo číší. Až budeš mít někdy cestu, rozhodně ji nepromarni v nějakém nóbl fitku pro fajnovky.

Metroflex Gym – USA, Texas

Interiér Metroflexu se staví proti komercionalitě ve fitness, a za tím si hrdě stojí majitel gymu Brian Dobson. V roce 1987 otevřel nekonvenční oldschool posilovnu s nápaditými graffity, lemující stropy obrovské haly. Stala se druhým domovem pro nabušence s velkými jmény, jako je Ronnie Coleman nebo powerlifter Branch Warren. Sám Ronnie tady zanechal neuvěřitelný rekord na legpressu s 1134 kily! Už jsme o tomhle Ronnieho kousku psali v našich Kulturistických faktech. To, že využil snad veškeré kotouče v posilovně nás tak ani netrápí, ale jak zvládl 8 opakování s takovou váhou, nad tím už zůstává rozum stát! Pokud nehodláš vyždímat svaly do posledního zbytku energie jako Ronnie, pak jsi v Metroflexu na špatné adrese.

Original Temple Gym – UK, Birmingham

Technologický pokrok jakoby se tady zastavil. Posilovny ve sklepě byly fenoménem minimálně 20 let zpátky. Majitel a hrdý držitel šesti titulů Mr. Olympia Dorian Yates šel na to chytře a trénoval na závody přesně v takových uzavřených prostorech, kde dokázal perfektně vypnout a soustředit se. Málokterá posilovna si může postavit jméno na takové legendě, jako je právě Dorian. Součástí členství v tomhle fitku může být i trénink s touto hvězdou osobně. Tak, kdo si chce dát do těla pěkně po staru?

Original Temple Gym – UK, Birningham
Original Temple Gym – UK, Birningham
Original Temple Gym – UK, Birningham
Original Temple Gym – UK, Birningham

Zdroj fotografií: templegyms.com

Vtěsnat do jednoho článku všechny top hardcore posilovny je nemožný úkol. Pár dalších fitek ještě máme v zásobě do pokračování tohoto článku, pokud ale máte taky nějaký ten super GYM na paměti, určitě nám jej napište do komentů.

Komentáře

Comments are closed.